Narciso Rodriguez - Cristal - 90 ml - Edp


Narciso Rodriguez Cristal Eau de Parfum 90 ml
Narciso Rodriguez Cristal er en hyldest til den strålende femininitet. Cristal Eau de Parfum er en frisk, lysende duft, der minder om en glødende krystal. Duften kombinerer sarte blomster med sanselige træsorter, der reflekterer Narciso-kvindens indre lys.
Mousserende bergamotte vækker duften til livs, i en sammenfletning af en lækker buket roser og hvide blomsterakkorder. Duften diffunderer ind i et hjerte af moskus, og giver en jordagtig, berusende aroma. Omfavnet af en cremet eliksir af cedertræ og cashmeran, sætter duften sig på huden med en rolig finish.
Denne krystalklare essens er perfekt til den selvstændige kvinde, der ikke lader sig påvirke af andres holdninger, og som absolut ikke er bange for at vise sin feminine side frem.
- Eau de Parfum Spray (EDP)
- 90 ml
- Feminin, floral og forførende
- Lanceret i 2022
- Vegan
DUFTNOTER
- Topnoter: Freesia, blomster, bergamotte
- Hjertenoter: Moskus ,hvide blomster, roser, jasmin
- Bundnoter: Cashmeran, Cedertræ, rav/amber, benzoin
Kender du parfumens 3 lag?
Topnoter er de duftnoter der giver dig det første duftindtryk og dem du dufter først, de falmer efter kort tid og i stedet overtager de midterste noter. Hjertenoterne udgør 40-80% af den den samlede duft oplevelse du får fra din parfume. Bundnoterne er de duftnoter som udvikler sig og har den længste duft holdbarhed på din hud. Duftnoter udvikler sig på huden, derfor kan både varme, hudtype, hormoner og årstider være medvirkende til, at en parfume ikke dufter ens på alle.
Brug den sammen med:
For at forlænge duftens levetid på huden, kan du anvende en uparfumeret og fugtgivende body lotion inden påføring. Fugten hjælper med at binde duften af din parfume til huden og sikrer bedre og længere holdbarhed og duftspor.
Dufttype:
Serie:
Duftfamilie:
Duftnoter:
Type:
Detajler:
★ Produkt anmeldelser ★
ALCOHOL, PARFUM (FRAGRANCE), DIPROPYLENE GLYCOL, AQUA (WATER), BENZYL SALICYLATE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, LIMONENE, HYDROXYCITRONELLAL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, CITRONELLOL, COUMARIN, GERANIOL, LINALOOL, CINNAMYL ALCOHOL, TRIS(TETRAMETHYLHYDROXYPIPERIDINOL) CITRATE, CITRAL, BENZYL BENZOATE, BENZYL ALCOHOL, CI 14700 (RED 4), CI 60730 (EXT. VIOLET 2), CI 19140 (YELLOW 5)
Produktets ingrediensliste, næringsindhold og emballage kan fra producentens side blive ændret over tid. Vi opdaterer løbende vores side, men tjek altid emballagen på det købte produkt.
Shiseido International France - Carré Saint Honoré 56 A rue du Faubourg St Honoré, 75008 Paris, France - https: // corp.shiseido.com/en/scp/inquiry/mail/form.php
Sikkerhedsadvarsel - Kun til udvendig brug.
- 03423222055639