- Cool Water Reborn - 125 ml - Edt

Davidoff - Cool Water Reborn - 125 ml - Edt
54% SPAR IFH TIL MARKEDSPRIS

Davidoff Cool Water Reborn Eau de Toilette 125 ml

Cool Water Reborn fra Davidoff er en aromatisk og frisk krydret herreduft. Duften høre under katagorien Fougere som indikere end kraftfuld og maskulin duftlinje. Cool Water Reborn er bygget op af få men velovervejede duftnoter der sammen skaber den perfekte kombination af moderne og tidsløs maskulinitet.

Parfumen og duftnoternes opbygning

  • Topnoter: Galbanum
  • Hjertenoter: Rosmarin
  • Bundnoter: Vetiver

Kender du forskellen på dufttyper?

Eau de Parfum indeholder mellem 8-15% parfumeolie, en Eau de Toilette indeholder mellem 4-8% parfumeolie og en Eau de Cologne indeholder mellem 3-5% parfumeolie. Jo større indhold af parfumeolie din duft har, jo længere holdbarhed og intensitet har duften på huden. En Eau de Toilette og en Eau de Parfum, kan derfor godt indeholde samme duftnoter, men alligevel opleves anderledes, da intensiteten i en Eau de Toilette ikke er helt så intens som i en Eau de Parfum. En Eau de Toilette er derfor også oftere, billigere end Eau de Parfum koncentrationerne.

Set til 625,00
"SET TIL" ER MARKEDPRIS IFT DANSK VEJL PRIS
288,95
Fragt og levering - billigparfume.dk Lager: Leveringstid: 4-8 hverdage
Checkmark ikon 100% originale mærker
Percent ikon Altid gode priser - Ingen abonnement

Bestsellers

Spar 54%
Loading...

Andre købte også

Spar 54%
Loading...

Tak for din anmeldelse

Skriv din anmeldelse om produktetRet din anmeldelse om produktet

Din vurdering:

Coty - 14 Rue du Quatre Septembre 75002 Paris - www.coty.com

Sikkerhedsadvarsel - Kun til udvendig brug.

Produktet leveres med denne EAN kode. Findes et produkt med flere EAN koder vil de være vist nedenfor. Ønsker du information om en specifik EAN kode, er du altid velkommen til at kontakte os.
  • 03616302038381