Dolce & Gabbana - K for Men Eau de Parfum Sæt - 50 ml + Travel Spray

Dolce & Gabbana - K for Men Eau de Parfum Sæt - 50 ml + Travel Spray
- 50% Besparelse
ifh til markedspris
Værdi 955,-
Set til 795,00
"SET TIL" ER MARKEDPRIS IFT DANSK VEJL PRIS
395,00
Fragt og levering - billigparfume.dk Lager:  Leveringstid: 1-2 hverdage
100% originale mærker

100% originale mærker

Altid gode priser - Ingen abonnement

Altid gode priser - Ingen abonnement

Dolce & Gabbana K for Men Eau de Parfum Gaveæske

Bygget på arven af K by Dolce & Gabbana Eau de Toilette, K by Dolce & Gabbana Eau de Parfum er en sensuel ny duft, der legemliggør mandens ånd, som vælger sin skæbne med lidenskab og selvtillid. Inspireret af Toscanas jordnære, barske landskab, er den originale duft genfortolket for at fremkalde de mere intense og magnetiske sider af den moderne konge.

Intens, magnetisk og sensuel: Dolce & Gabbana K byder på en unik duftoplevelse. En duft, der giver et intimt indblik ind i det inderste af en moderne konge. Ved at bevare den mejslede, geometriske form af den originale K fra Dolce & Gabbana-flacon, er flasken nu klædt i en dybere nuance af kongelig blå, hvilket afspejler den nye intensitet af den magnetiske duft indeni. Den ikoniske krone er nu overlejret med en poleret sølvpatina, der fremhæver den ædle blå. På selve flasken fremtryller det kronede bogstav K det traditionelle symbol på royalitet, men med en våvet enkelhed, der er af nutidig karakter.

K by Dolce & Gabbana Eau de Parfum er en fascinerende duft til selvsikre moderne mænd, der indeholder en dynamisk træholdig base takket være Nagarmotha-træet og et sensuelt krydret hjerte af pimento-essens forstærket af friskheden fra kardemomme. Denne karismatiske duft fremhæves af et cremet strejf af en figenmælk for en sensuel parfume til mænd.

K By Dolce & Gabbana Eau De Parfum fortæller historien om den autentiske og moderne mand.Dolce & Gabbana - K for Men Eau de Parfum Sæt - 50 ml + Travel Spray

Duftnoter:

  • Topnoter: Blodappelsin, rød peberfrugt, Enebær, citron, Siciliansk citron, kardemomme
  • Hjertenoter: Figennektar, geranium, lavendel, salvie
  • Bundnoter: Cedertræ, patchouli, cypriololie, vetiver

Produktinformation:

  • K for Men byy Dolce & Gabbana
  • Eau de Parfum Gaveæske.
  • Lanceret i 2020
  • K for King

Sættet indeholder:

  • D&G K Eau de Parfum 50 ml
  • D&G K Eau de Parfum Travel Spray 10 ml.
  • Værdi kr. 955,-

Tak for din anmeldelse

Skriv din anmeldelse om produktetRet din anmeldelse om produktet

Din vurdering:
Produktet leveres med denne EAN kode. Findes et produkt med flere EAN koder vil de være vist nedenfor. Ønsker du information om en specifik EAN kode, er du altid velkommen til at kontakte os.
  • 08054754403459