Dolce & Gabbana - The One Eau de Parfum Gaveæske - 30 ml
Dolce & Gabbana The One Eau de Parfum Gaveæske 30 ml
The One Edp er en varm, moderne og meget sensuel duft med en stærk personlighed, sød og varm. Designet til den ultimative diva, er The One både fristende og glamourøs, men dog med et strejf af klassisk kvinde.
Sættet indeholder:
- Dolce & Gabbana The One Eau de Parfum 30 ml
- Dolce & Gabbana The One Body Lotion 50 ml
Dolce & Gabbana præsenterede The One parfumen i 2006 og i dag er den stadig en af de bedst sælgende dufte i deres duftserier.
En pendant til manden finder du også, The One for Men i både en Eau de Toilette og en mere intens Eau de Parfum udgave.
Parfumen og duftnoternes opbygning
- Topnoter: Fersken, litchi, mandarin, bergamotte
- Hjertenoter: Lilje, blomme, jasmin, liljekonval
- Bundnoter: Vanilje, rav, musk, vetiver
Prøv parfumeguiden:
Hviken duft skal du vælge? Find den bedste parfume til dig. Lad dig inspirere af parfumer du kender, eller opdag nye dufte og find din nye favorit parfume. Find duftguiden her
Duftnoter:
Dolce & Gabbana Beauty S.R.L - Via Carlo Goldoni 10, 20129 Milan, Italy - support @ dolcegabbana.com
Sikkerhedsadvarsel - Kun til udvendig brug.
- 03423222065997